+90 (538) 331 09 54
Şehir Mektebi Nedir?
Lise dönemindeki gençlerin eğitimlerle kişisel başarılarını arttırdığı, atölyelerle kendi kabiliyetlerini keşfettiği, kamp ve etkinliklerle keyifli vakit geçirdiği, kitap- kahve ile nitelikli bir ortam bulduğu bir mektep projesidir.
Kimlere hitap eder?
  • Sakarya’da eğitim gören Liseli öğrencilere yöneliktir.
Hedefleri nedir?
  • Gençlerin kişisel gelişimlerine, TÜGVA Sakarya İl Temsilcilik binasında ve diğer mekanlarda, özenle hazırlanmış faaliyetlerle destek vermek.
  • Tamamen liseli gençleri merkeze alan ve onların farklı alanlarda ihtisaslaşmalarını kolaylaştıran eğitimler sunmak.
  • Gençlerin kendilerini değerli hissettikleri, milli ve manevi değerlerin önemsendiği, kendi akranlarıyla buluşup nitelikli vakit geçirebildikleri ortamlar sağlamak.
Atölyelerde neler var?
İngilizce ve Arapça’dan Youtuberlığa; müzikten geleneksel sanatlara, yaklaşık 25 atölye çalışması var. Bunların dışında öğrencilerin talepleri doğrultusunda yeni atölyeler de açılmaktadır.
Genç Mektepli programı nedir?
Şehir Mektebi projesinin bir parçasıdır. Aynı dönemde kayıtlara açılır ve başvuranlar arasından 20 kişi seçilerek yıl boyunca okul dersleri, kişisel gelişimleri ve başarıları ile ilgilenilerek proje kapsamında rehberlik edilir.
Programları kimler organize ediyor?
TÜGVA Sakarya İl Yönetimi’nin üyeleri, eğitimcileri ve gönüllüleri.
Eğitimler/Etkinlikler nerede ve nasıl yürütülüyor?
Eğitimlerin çoğu İl Temsilcilik binasında, yüz yüze, Covid-19 Pandemi tedbirleri alınarak gerçekleştirilir. Sportif dersler ve bazı atölyeler için ilçe temsilcilikleri veya Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Merkezleri de tercih edilebilmektedir.
Faaliyetlerden ücret alınıyor mu?
Şehir Mektebi’ndeki tüm faaliyetler ücretsizdir.